Відмазати монополістів будь-якою ціною. Методи голови АМКУ Юрія Терентьєва

Антимонопольний комітет України, який мав би відстоювати чесну конкуренцію у нашій країні, насправді займається «кришуванням» та «відмазуванням» монополістів. На таких принципах будує діяльність Комітету його голова Юрій Терентьєв.

Центральне відділення АМКУ — гальмо конкурентної боротьби

 

Ні для кого не секрет, що з Антимонопольним комітетом України можна «вирішувати» будь-які питання. Прикро, що така ситуація залишається і на сьогодні, коли у країни четвертий рік йде війна. Центральне управління АМКУ продовжує негативно впливати на державні антимонопольні процеси.

 

Ще гірша тенденція — центральне АМКУ заважає боротися з антиконкурентними проявами на місцях. Навіть, якщо там виявляють порушення, на рівні України їх одразу ж намагаються замяти. Яскравий приклад — ситуація, яка склалася навколо ПАТ «Кременчукводоканал» та Полтавським тервідділенням АМКУ.

 

«Кременчукводоканал» займає монопольне положення на ринку. І єдиний міг постачати воду до ПАТ «Полтаваобленерго». Місто Кременчук і прилеглі до нього райони отоплюються завдяки Кременчуцькій ТЕЦ, а вона функціонує завдяки цій воді. Але у «Кременчукводоканал» розірвали договір, аргументуючи це тим, що начебто послуги з постачання неочищеної (технічної) води не покривають витрати підприємства на проведення робіт по заміні запірної арматури та трубопроводів, по яким вона постачається.

 

Зважаючи на монопольне становище «Кременчукводоканалу» на ринку на цю ситуацію зреагували у Полтавському АМКУ. Дії підприємства визнали порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. І правильно, адже в інших умовах і за іншої ситуації на ринку, вони були б неможливими.

 

Але у центральному АМКУ це рішення заблокували і відмінили, навіть не дивлячись на те, що такі дії ідуть всупереч із законодавством. Далі дійшло до розгляду справи у судовому порядку за позовом «Полтаваобленерго».

 

Звичайно, суд визнав дії центрального АМКУ і його висновки невірними. Скасовуючи рішення Полтавського тервідділення, АМКУ не взяв до уваги докази, які спростовували технічну неможливість подальшої подачі води ПАТ «Полтаваобленерго». Крім того, у АМКУ не врахували, що відключення «обленерго» — не єдина підстава для притягнення «Кременчукводоканал» до відповідальності. Аналогічні рішення у підприємстві прийняли і щодо інших контрагентів.

 

Прикро, що у центральному АМКУ думають не про добробут українців та боротьбу з протиправною конкуренцію, а про те, як би взяти хабар побільше. І, крім того, нівелюють роботу та старання територіальних відділень.

 

Новий керівник, але старі методи

 

Всі схеми АМКУ сьогодні «кришує» його керівник Юрій Терентьєв. Сховавшись за образом чиновником нового типу, який прийшов на хвилі Майдану, він використовує посаду для свого збагачення. Маніпулюючи законодавством, Терентьєв покриває монополістів і берез з них хабарі. Можна тільки уявити, які суми «заносять» компанії, які він покриває.

 

Про Терентьєва і його методи розповідають дуже багато цікавого у бізнес-середовищі. Так, один з підприємців, який вирішив не називати своє ім’я, розповідає, що Терентьєв вимагав у нього 60% річного обігу. А це сума, яка вимірюється декількома мільйонами доларів.

 

У якості своїх жертв Терентьєв обирає виключно підприємства, які можуть заплатити серйозні суми. Крім того, робить акцент на державних та комунальних підприємствах, як вищезазначений «Кременчукводоканал». Пан Юрій не вважає за потрібне розмінюватися на «дрібну рибу».

 

Про особисті здобутки Терентьєва на посаді красномовно говорить і його декларація: два автомобілі марки «Jaguar», незліченні коштовності дружини і квартира у центрі Києва, вартість якої обраховується шестизначними сумами. Ось так Терентьєв, плювавши на закон і порядок, збільшує свої статки.

 

«Дембельський акорд» молодого хабарника

 

Все таємне завжди стає явним. Особливо, коли втрачаєш землю під ногами і починаєш займатися відвертими безчинствами. На верхніх щаблях влади дізналися про здобутки Терентьєва на посаді керівника АМКУ. І, навіть не дивлячись на потужне лобі, зараз готують рішення про його відставку і початок кримінального провадження.

 

Тому Терентьєв намагається на останок нахапати якомога більше. Маємо надію, що влада зупинить цей «дембельський акорд». Адже з таким керівником перемоги над монополією нам не бачити ні на місцях, ні в Україні.

 

Сохранить

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *