Верещук: Держава шукає додаткові можливості для працевлаштування внутрішніх переселенців

Держава шукає додаткові можливості для працевлаштування внутрішніх переселенців. Про це Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила під час інтерв’ю у студії телеканалу «Ми – Україна».

Читайте по темі: Газові котли та водонагрівачі: Як ефективно забезпечити приміщення теплом та гарячою водою — https://ruporzt.com.ua/interestingness/194320-gazov-kotli-ta-vodonagrvach-yak-efektivno-zabezpechiti-primschennya-teplom-ta-garyachoyu-vodoyu.html.

Вона пояснила, що першими помічниками у пошуку роботи мають бути центри зайнятості.

«Наразі ці державні установи реформують свою роботу. Це не має бути місце, куди людина приходить, ставить галочку про виплату коштів і далі робить вигляд, що шукає роботу. А центр зайнятості робить вигляд, що їй допомагає. Цього більше не буде. Вони дійсно намагаються реформуватися, і у людей виникає все більше довіри до цих установ», – додала посадовиця.

Хорошим прикладом є перевірена практика отримання ваучерів на перенавчання. Цим уже скористалися понад 16 тисяч наших громадян. З них приблизно 3,5 тисячі – внутрішньо переміщені особи. Вони перекваліфікувалися, до прикладу, на психологів, працівників IT-сфери тощо.

«Загалом налічується 138 спеціальностей, за якими ВПО можуть пройти перенавчання, щоб отримати більш високооплачувану роботу», – уточнила Ірина Верещук.

Крім того, при кожній ОВА та КМВА створені Координаційні центри підтримки цивільного населення. Вони виконують консультативно-дорадчу функцію.

«Також я звертаюся до наших міжнародних партнерів з проханням допомогти у працевлаштуванні внутрішніх переселенців. Особливо на прифронтових територіях. Там мають розвиватися мінібізнесові проекти, які б дали змогу працевлаштуватися жінкам і чоловікам працездатного віку. Зі свого боку держава всіляко заохочуватиме нові інструменти для працевлаштування ВПО, адже їх має ставати дедалі більше», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *