Суднобудівні заводи Миколаєва можуть конкурувати зі світовими верфями

Данія бачить багато можливостей для співпраці із Миколаєвом. Зокрема, у суднобудівній галузі.

Данські компанії готові допомогти Миколаєву повернути статус міста суднобудівників, заявив посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен в інтерв’ю Економічній правді.

«У нас є бачення, що миколаївські суднобудівні заводи можуть бути модернізовані та конкурентоспроможними на міжнародному рівні, конкурувати з верфями в Польщі, Кореї, Китаї, і ми не бачимо причин, чому б їм цього не робити. У вас є хороші спеціалісти, зварювальники, сильні традиції», — зазначив дипломат.

За його словами, зараз це складно через військову ситуацію.

«Порт практично заблокований, не можна вводити й виводити судна, але згодом, сподіваюся, місто знову стане містом суднобудівників, і я думаю, що тут є величезний потенціал», — підкреслив Олє Егберг Міккельсен.

Посол Данії також розповів, що Данія більше не будує кораблі, тому що це занадто дорого. Але у країни все ще є військово-морські конструкторські бюро, морські інженери та сильні традиції судноплавства. Близько 10% світової торгівлі здійснюється данськими суднами.

«Тож ми бачимо багато можливостей для співпраці, для взаємодії, яка була б взаємовигідною», — зауважив посол.

Також він підкреслив, що Данія розглядає партнерство з Миколаєвом як таке, що може стимулювати й поверне суднобудівну традицію до міста.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *